Wodneogrody to miejsce, które zostało stworzone z zamiłowania do gotowania, teatru i wiejskiej przyrody. Sztukę która jest trwałym fragmentem naszego projektu rozumiemy jako wytworzenie nastroju poprzez aktywny wypoczynek, zdrowe jedzenie w otoczeniu wiejskiej przyrody i przedstawień parateatralnych. Jak to w sztuce bywa, każdy preferuje coś innego. Dlatego zapewniamy Państwu różne możliwość relaksu i wypoczynku. 

 

W sielskiej atmosferze polskiej wsi namawiamy do aktywnego spędzenia czasu. W gospodarstwie ze stawami o powierzchni 1 ha można łowić ryby z brzegu i łódki, na trawiastym korcie zagarniać w tenisa lub siatkówkę oraz pojeździć konno.  Do Państwa dyspozycji udostępniamy restaurację, wędzarnię i piec chlebowy. Gospodarstwo oferuje smaczne posiłki przyrządzane ze zdrowych produktów, regionalne potrawy i produkty z własnego gospodarstwa i okolic. Własne stawy rybne zapewniają nam świeżą rybę i pewność, że jest hodowana naturalnie.

 

Nasze gospodarstwo ekologiczne ma korzenie w rolnictwie tradycyjnym. W produkcji wykluczamy stosowanie chemicznych środków ochrony roślin i nawozów sztucznych, pasz przemysłowych i oczywiście pestycydów. Podstawą nawożenia w produkcji roślinnej są nawozy organiczne i nawozy zielone wyprodukowane w gospodarstwie ekologicznym. Chów zwierząt oparty jest na paszach ekologicznych i polega na zapewnieniu i odpowiedniej powierzchni w stawach.

Szacunek do przyrody można skutecznie realizować tylko wśród ludzi wrażliwych na przyrodę. W tym celu poza klasyczną edukacją konieczne jest budowanie wrażliwości na piękno przyrody. Sztuka umożliwia wzbogacenie ludzkiego życia, bowiem zewnętrzny świat sztuki przenika  w ludzkie wewnętrzne życie i w istotny sposób powiększa jego bogactwo. Jednak każda dzieło, która powstaje w zamierzeniu jako dzieło sztuki, jest nim tylko wówczas, jeśli ma moc oddziaływania i budzenia poczucia piękna. Autentyczne dzieła sztuki oddziałują na człowieka i przekazują mu pewne wartości. Tak więc oddziaływanie przez sztukę dostarczania wielu przeżyć i kształtuje postawy szacunku do przyrody. Sztuka ekologiczna wpływa na emocje i motywuje do działań na rzecz środowiska przyrodniczego. Przeżycia estetyczne to początek, refleksja, dojście do spokoju duszy, która przeżyła fascynację przyrodą.