Mamy przyjemność zaoferować warsztaty ekologiczne na bazie naszych doświadczeń i gospodarstwa.

Warsztaty mają na celu zapoznanie dzieci z problemami ekologicznymi.Mamy nauczyć dzieci, dlaczego warto segregować śmieci i w jaki sposób to robimy. Dzieci uczą się rozpoznawać tworzywa i wyrzucać je do odpowiednich pojemników. Zajęcia te prowadzone są poprzez zabawy ruchowe. 

Warsztaty maja za zadanie przedstawić dzieciom wagę dbania o czystość wód przedstawiając im ryby, rośliny i ptactwo mieszkające w stawach.Podczas warsztatów dzieci poznają ryby, które mogą obserwować w akwarium, rośliny oraz ptaki wodne. Uczą się o naturalnym środowisku tych zwierząt i roślin.

Warsztaty maja na celu zapoznanie dzieci z ekologiczną uprawą roślin oraz zapoznania ich z leczniczym działaniem ziół.Dzieci  sadzą aromatyczne zioła wykorzystywane również w kuchni np. miętę,  tymianek. Dowiadują się, czym zioła różnią się od innych roślin. Uczą się także jak o nie dbać. Ziołowy koszyk zostaje w przedszkolu by dzieci mogły o niego się troszczyć i obserwować rozwój roślin.

Warsztaty te mają na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i rolą, jaką pełnią w środowisku naturalnym.Dowiedzą się jak żyją pszczoły oraz jakie skarby wyciąga pszczelarz z ula. Przedszkolaki poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wybiera się miód z ula. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami oraz nauczyły się odróżniać pszczołę od osy. Wszystkie dzieci będą degustowały też różne gatunki miodu oraz przymierzać stroje pszczelarskie.

Podczas czas zajęć prowadzonych w przedszkolu dzieci mogą stopniowo zapoznawać się z psem, króliczkiem, pisklakami. Uczymy je jak zajmować się zwierzętami, co one jedzą oraz sposoby pielęgnacji naszych przyjaciół Kontakt z psem to przy okazji nauka samodzielności poprzez stwarzanie dziecku możliwości samodzielnego wywiązywania się z działań podejmowanych wobec pupila, np. karmienie, prowadzenie na smyczy, wydawanie podstawowych komendy. Zabawa z pieskiem na podwórku przedszkolnym.

Obserwacja zachowań ptaków domowych, omówienie wyglądu i zwyczajów ptaków Karmienie różnych odmian drobiu kury, kaczki, gąski (małe kurczaki jedzą płatki, pokrojone jajka i pokrzywy), Obserwujemy różnice w ich budowie ptactwa, porównujemy ich ubarwienie dzioby odnóża., Utrwalenie zdobytych wiadomości. Na zajęciach dzieci wykonywały różne zadania praktyczne, np: karmienie zwierzęta. Podczas warsztatów dzieci będą mogły zaprzyjaźnić się  kurami, pisklakami,kaczuszkami i gąskami.